Polska Szkoła Oddechu

Kim jesteśmy i co robimy

Polska Szkoła Oddechu uczy świadomego oddychania. Nasza metoda opiera się na wiedzy naukowej oraz na analizie i implementacji praktyk wywodzących się z głównych tradycji i mądrości naszej cywilizacji. 

Czym jest świadome oddychanie? Mówiąc najprościej: to zwrócenie uwagi na oddech, a następnie świadome ingerowanie w długość jego poszczególnych faz oraz dbałość o zachowanie optymalnego wzorca  oddychania. 

Istnieją dziesiątki praktyk, z których kilku – tych najbardziej przydatnych w szkole – nauczycie się pracując z naszą metodą. 

Świadomy oddech może głęboko zmienić nasze życie na lepsze.

To proste, jak mycie zębów. Wystarczy kilka minut praktyki dziennie by poczuć różnicę. Zwracając uwagę na oddech rozwijamy świadomość. Pracując z technikami oddechowymi  możemy regulować swój stan

psychiczny i fizjologiczny (np. w razie potrzeby uspokajać się lub pobudzać), a dzięki optymalnemu wzorcowi oddychania transformujemy nasze życie w stronę zdrowia i dobrostanu psychofizycznego.

Posłuchaj podcastu o Innowacji

Autorzy innowacji:
Igor Jankowski, Adam Lewartowski

Twój umysł odpowie na większość pytań jeśli nauczysz się relaksować i czekać na odpowiedź.

William S. Burroughs

15+

Materiałów wideo o oddechu

8+

Podcastów dot. tematu innowacji

5+

scenariuszy lekcji i praktyk

Rozpocznij teraz

Materiały zostały podzielone w zależności od pracującej na niej grupy. Jeśli jesteś nauczycielem znajdziesz kurs e-learningowy, który wprowadzi Cię w temat świadomego oddechu.

Dla rodziców mamy przygotowane podcasty, wideo i scenariusze pracy i zabawy z dzieckiem. Dla uczniów wideo, które w prosty sposób wyjaśniają wpływ oddechu na ich dobrostan.

Back to top of the page